A minap kisvasutaztunk, és egy elfojtott hang ütötte meg a fülemet: “Ha ezzel végeztünk, mész haza, és tanulsz!” Az hagyján, hogy a nyár utolsó napjain hangzott el mindez, hiszen akár próbálhatunk hangolódni is a csemeténkkel a közelgő tanévkezdésre. Nagyobb baj volt, hogy a játékos tanulás kitűnő ellenpéldája lett ez a mondat. De szerencsére egyre több édesanya és édesapa jön rá arra, hogy erőből nem lehet tanulásra buzdítani senkit sem, hanem ahhoz merőben más eszközökre lesz szükség.
Éppen ezért, mivel már szinte hallani lehet a becsengetés hangját, úgy döntöttünk, hogy mai blogbejegyzésünket annak szenteljük, hogyan tudunk segíteni iskoláskorú gyermekünknek abban, hogy ne tehernek, hanem klassz játéknak fogja fel a tanulást. Ha számodra is aktuális most ez a kérdés, akkor tarts velünk!
A játékos tanulás a siker kulcsa!
Nincs olyan szülő, aki ne szeretné, hogy a gyermeke minél sikeresebben vegye az akadályokat az iskolában. Sokan azonban tévesen olyan módon próbálnak segíteni, amellyel több kárt tesznek a gyermek iskolához fűződő kapcsolatában, mint hasznot.
A cikkünk elején elhangzott mondat tipikusan arra való, hogy a gyermek megutálja a tanulást, aminél klasszabb dolog pedig aligha létezik a világon. Már akkor, ha olyat tanulhatsz, ami érdekel, és úgy, hogy az érdekes és élvezetes legyen.
Fejlesztő fajátékaink között éppen ezért számos olyan terméket találhatsz, amelyek játékosan fejlesztik a gyermeket, ők pedig észre sem veszik, hogy tanulnak, gyakorolnak közben. A játékaink között jócskán van átfedés – már ami az életkort illeti, így a nagycsoportos gyerekek esetében éppúgy bevethetőek, mint az alsósok esetében.
A játékos, vidám hangulat megalapozza azt, hogy az agy mennyire lesz befogadóképes, így ha sikerül természetes alapanyagú, vidám játékokkal felkelteni az érdeklődését a gyereknek, akkor már nyert ügyünk van!
Vonjunk be minél több érzékszervet!
Vegyük példának okáért a webáruházunkban kapható Számtanító hasábokat, amelyek fából készültek, vidám színekben. A termék több korosztályt is tud segíteni a játékos tanulásban: a kisebbeknek elég, ha felismerik a hasábokon szereplő számokat, a nagyobbak pedig már akár a matematikai műveleteket is gyakorolhatják a játék segítségével.
Ha ez még nem lenne elég, a színek, a játék tapintása, a hasábok mozgatása egyszerre több érzékszervet is bevon a tanulási folyamatba, így sokkal hamarabb ragad meg az újonnan szerzett ismeretanyag, illetve stabilabban is vésődik be, mintha csak papírra vetnénk színtelen-szagtalan számokat.
Ez természetesen csak egyetlen példa, ám ha végignézed a webáruházunk kínálatát, látni fogod, hogy akár még az angol nyelv elsajátításához is találsz nálunk segítséget – fadominók formájában!
Törekedni kell a természetes megoldásokra!
Sokan hajlamosak elfelejteni, hogy nem lesz egyik pillanatról a másikra az ovisból iskolás, és azért mert valaki iskolás lett, még nem jelenti azt, hogy nincs igénye arra, hogy játszhasson. Éppen ellenkezőleg, ilyenkor lendülnek csak bele igazán, ami többek között arra is kitűnő lehetőség, hogy az egész napos padban ülést, a csendet, a rendet egy kicsit felrúgják, kifújják magukat, hogy aztán másnap újult erővel vágjanak neki az újabb napnak. A játékos tanulásnak tehát van létjogosultsága.
Legyen szó ovisról vagy iskolásról, a webáruházunkban kapható természetes anyagból készült játékainknak garantáltan örülni fog, és nagy kedvvel vág majd bele az ismeretszerzésbe!