Amikor a saját gyermekünknek vagy esetleg a családon belül egy másik gyerkőcnek keresünk ajándékot, akkor elsőre talán mindenkinek csak a manapság divatosnak mondott játékszerek ugranak be. Persze az új generációs termékek között is szép számmal akad nagyszerű darab, de érdemes fontolóra venni a klasszikus társasjátékok: dominó, sakk megvásárlását is.
Éppen ezért nem mindig az új lesz a nyerő, ami a különféle technológiai vívmányoknak köszönhető, akad, amikor a legegyszerűbb fadarab jelenti majd a megoldást. Hogy mire is? Talán nem is gondolnánk, hogy ez a két játék mennyi mindenben segítheti a gyermekek fejlődését, éppen ezért a mai blogbejegyzésünket ennek a két régi, mégis fantasztikus játékszernek szenteljük.
Mit fejlesztenek a klasszikus társasjátékok: dominó, sakk?
Webáruházunkban nem pusztán játéktípusok szerint csoportosítjuk a termékeket, hanem aszerint is lehet keresni a játékszerek között, hogy milyen területet szeretnénk általuk, velük fejleszteni. Így akár a logikai gondolkodást is választhatjuk, hiszen valljuk be, ennek az élet minden területén rendkívül nagy lesz a jelentősége.
A megfelelően megalapozott logikai gondolkodás kritikus gondolkodást is jelent majd, vagyis az egyén nem fogad el mindent, amit neki mondanak, amit olvas, hanem a saját rendszerén átfuttatva kellő szkeptikussággal fogadja az információkat. Ez természetesen leginkább felnőtt korban lesz lényeges, ugyanakkor gyermekek esetén sem elhanyagolható a logika használata.
A kicsik előszeretettel kísérleteznek azzal, hogy mit szabad és mit nem, és erre a klasszikus társasjátékok: dominó, sakk alkalmasak, sőt ezek a játékok kitűnő tanulóeszközök is lehetnek egyben.
A szabályok betartása, elsajátítása, követése, a kellő figyelem, mind-mind a gyermek hasznára válik, így a nagyobbaknak a sakk – például a GOKI mágneses sakktáblája –, a kisebbeknek pedig a GOKI katicabogaras dominó lehet ideális választás.
Más egyéb célra nem is lehet használni e játékokat?
Ezzel pedig el is érkeztünk ahhoz a részhez, amelyet szinte minden játékunk kapcsán igyekszünk kiemelni: ez pedig az, hogy egy játék nyílt vagy zárt végű-e. Webáruházunk kínálatában jobbára nyílt végű darabokat lehet találni, ugyanis minél több lehetőséget rejt magában a játékszer a gyermek számára, annál érdekesebb lesz az apróságoknak, illetve annál több mindent fog fejleszteni az adott termék.
Vegyük csak példának a szóban forgó klasszikus társasjátékokat: dominót, sakkot! Mert valóban a két játéknak vannak szabályai, ám ki mondta, hogy csak arra lehet őket használni?
Nagyszerű falak válnak a dominókból, míg a sakkbábuk is új szerepbe bújhatnak akár szoborként, akár egy-egy szerepjáték során. Ezzel pedig meg is válaszoltuk azt a kérdést, hogy ez a két alapvetően zárt végűnek tűnő játék valójában sokkal inkább nyitottnak minősül!
Nagyszerű időtöltés vár ránk!
Akármelyik változat mellett is döntünk, egészen biztosan tartalmas együtt töltött órák várnak ránk. Örök emlék marad a gyermek számára, ha mi tanítjuk meg sakkozni vagy dominózni, és minden bizonnyal mindenkinek a gyerekkori emlékképei között feldereng most egy-egy olyan személy, akivel sok tábla-, társas- vagy kártyajátékot játszott. A lehetőség adott, legyünk mi azok, akikre majd hosszú idő múlva a gyermek emlékezni fog!
A köztes időben pedig két sakk- vagy dominóparti között hagyjuk, hogy a gyerek saját maga is felfedezze és birtokba vegye ezeket a természetes és vidám fajátékokat, így míg mi a dolgunk végezzük, addig a csemete észrevétlenül, szórakozva fejlődik!